fondee logo

Recenze společnosti Fondee

Pro běžného člověka představuje investování strategický přístup k růstu bohatství v čase. Na rozdíl od tradičního spoření zahrnuje investování ukládání peněz do různých finančních nástrojů s očekáváním výnosů. Fondee slouží jako prostředek k potenciálnímu překonání inflace a dosažení dlouhodobých finančních cílů.

Investování nabízí jednotlivcům možnost podílet se na růstu společností nebo aktiv, jako jsou akcie, dluhopisy, nemovitosti nebo podílové fondy. Přestože s sebou nese neodmyslitelná rizika, správná diverzifikace a pochopení vlastní tolerance k riziku mohou zmírnit potenciální nevýhody.

Pro mnoho lidí je investování způsobem, jak si vytvořit hnízdo na důchod, financovat vzdělání nebo dosáhnout jiných významných cílů. Vyžaduje dlouhodobou perspektivu, protože trhy mohou krátkodobě kolísat. Složený efekt, kdy výdělky generují další výdělky, zdůrazňuje, že je důležité začít včas a být trpělivý.

Pro orientaci ve složitých otázkách investování je zásadní vzdělání. Porozumění různým investičním nástrojům, rizikovým faktorům a tržním trendům umožňuje jednotlivcům činit informovaná rozhodnutí v souladu s jejich finančními cíli. V konečném důsledku představuje investování pro běžného člověka aktivní krok k finanční nezávislosti a dosažení bezpečnější a pohodlnější budoucnosti.

Podívejme se blíže na velmi slibnou českou platformu pro investování Fondee.cz.

Obsah

Zakladatelé společnosti Fondee

Fondee je česká investiční platforma, která byla vyvinuta v roce 2017 a bude spuštěna v lednu 2020. Někdo by mohl poznamenat, že tato internetová platforma je ještě v plenkách, ale věřte, že je plně funkční.

Jejím hlavním cílem je naučit naše obyvatelstvo zhodnocovat své úspory. Většina z nás totiž své těžce vydělané peníze pouze ukládá na bankovní účty, ať už běžné, nebo spořicí. Domníváme se, že získáme vysoké výnosy, avšak ve většině situací je opak pravdou.

Tuto platformu založili Eva a Jan Hlavsovi. Jsou to zkušení ekonomové, kteří svůj obor vystudovali v Londýně. Měli před sebou dlouhou cestu, a přestože založení společnosti Fondee s.r.o. bylo snadné, potřebovali ještě licenci od České národní banky, aby jejich podnik mohl fungovat.

Trvalo jim dva roky vývoje platformy, než se jim podařilo odstartovat. Finance jsou jejich obživou, Eva pracovala ve výzkumu investičních rizik v Morgan Stanley a dokonce na ministerstvu financí a Jan spravoval miliardová portfolia v Londýně. Je tedy zřejmé, že mají odborné znalosti a rozumí tomu, jak hodnotit fondy.

Nepřehlédněte: Max Banka Recenze – Spoření, Úvěry a Inovace Online

Jak správně pracovat s Fondee?

V podstatě jde o to, že Fondee shromažďuje větší počet investorů a může s makléři vyjednat mnohem lepší sazby než jednotlivci. Díky tomu nemusí platit žádné náklady, a to ani předem, ani odchodné. Každý uživatel musí jednoduše zaplatit roční poplatek ve výši 0,9 % z hodnoty portfolia, který se platí měsíčně.

Každý, kdo má zájem investovat, tak může učinit s malou počáteční investicí. Ideální je začít s částkou 1 000 Kč. Výhodou je, že vše probíhá výhradně online, takže nemusíte nikam chodit, nic shánět ani ztrácet čas na pobočce. Všechny úkony můžete provádět z pohodlí domova nebo pracoviště.

Po registraci musí uživatelé vyplnit krátký, ale důležitý dotazník. Na jeho základě platforma vyhodnotí vaše investiční spojení a upozorní vás na případná nebezpečí.

Tato služba vám poradí, který druh je pro vaše portfolio nejvhodnější. Můžete si zvolit riziko, které chcete podstoupit, bez ohledu na to, co je vám navrhováno.

Fondee recenze
Fondee zkušenosti

Obchodní portfolio – nejen pro dospělé

Před popisem obchodních nabídek Fondee bychom rádi zdůraznili, že platforma vytvořila speciální dětský investiční účet. To je obrovská výhoda, kterou Fondee, na rozdíl od ostatních obchodních platforem, nabízí.

Dětský investiční účet od společnosti Fondee je finanční nástroj, který pomáhá rodičům nebo opatrovníkům investovat jménem dítěte, podporovat dlouhodobý finanční růst a připravit se na budoucí výdaje, jako je vzdělání nebo významné životní události. Tyto účty jsou obvykle vybaveny specifickými funkcemi pro nezletilé, přičemž rodič nebo opatrovník vystupuje jako správce.

Pro zřízení dětského investičního účtu se běžně používá svěřenecký účet. Rodiče přispívají na účet finančními prostředky, které jsou investovány do diverzifikovaného portfolia akcií, dluhopisů nebo podílových fondů.

Účet spravuje opatrovník, dokud dítě nedosáhne plnoletosti, kdy je kontrola převedena na dítě. Tento investiční nástroj umožňuje potenciální složený růst v dlouhodobém horizontu a využívá sílu složeného růstu k vytvoření značných úspor pro budoucnost dítěte. Dětské investiční účty jsou proaktivním způsobem, jak vštípit finanční odpovědnost a zajistit finanční náskok pro další generaci.

Ale co ostatní klienti? Zjednodušeně řečeno, platforma je vhodná pro každého, kdo se nechce zabývat výběrem vhodných ETF, dobře jim nerozumí nebo jim nechce věnovat čas. Přesto chce za své peníze získat více než na spořicím účtu.

V současné době je v nabídce Fondee 7 profilů podle rizikovosti investic:

 • Konzervativní investor
 • Obezřetný investor
 • Rozvážný investor
 • Vyvážený investor
 • Smělý investor
 • Nebojácný investor
 • Odvážný investor

Každý z uživatelů si jistě vybere profil, který bude přizpůsoben jeho obchodním dovednostem.

Čtěte také: eToro – Recenze burzy, která nabízí unikátní funkce

Co Fondee dělá s penězi klientů?

Fondee investuje prostředky klientů do ETF.

ETF si lze představit jako „balíčky“ akcií několika firem. Burzovně obchodované fondy (ETF) napodobují akciové indexy, které mohou zahrnovat stovky nebo dokonce tisíce různých firem z celého světa. Investice do akciových ETF tradičně přinášejí působivé výnosy. Kromě toho ETF poskytují vašemu portfoliu cennou diverzifikaci, protože nevkládáte vše do jediné firmy.

Fondee investuje nejen do akciových ETF, ale také do dluhopisových ETF. Dluhopisy jsou méně volatilní než akcie, a proto jsou považovány za méně nebezpečné. Je však třeba poznamenat, že tyto investice mají nižší výnos.

ETF umožňují diverzifikovat různé dluhopisy, ať už se jedná o státní dluhopisy, podnikové dluhopisy nebo jejich kombinaci.

Když tedy investujete na Fondee, můžete část svých prostředků alokovat do akciových ETF a zbytek do dluhopisových ETF.

Fondee

Vklady a výběry

Naše recenze Fondee musí obsahovat informace o minimální výši vkladu. Ta je opravdu dostupná, začíná na 1 000 Kč, takže si ji může dovolit každý.

Není stanovena žádná maximální částka, kterou můžete vložit, ať už se jedná o jednorázový nebo postupný vklad.

Investovat můžete jednorázově, pravidelně nebo nepravidelně. Investování je jednoduché; stačí kliknout na tlačítko „Chci investovat“ v zákaznické zóně.

Peníze se následně odešlou na váš účet.

Každého zajímá, jak dlouho jsou naše peníze uzamčeny v investiční platformě. Platforma s potěšením nabízí možnost kdykoli prodat své investiční portfolio.

Neplatíte za to žádný další poplatek. Peníze máte na účtu vždy do 2 dnů.

Mohlo by Vás zajímat: [TOP 12] Soutěže o peníze, kde může vyhrát každý

Závěrečná slova – klady a zápory Fondee

Fondee platfrom vypadá a funguje velmi spolehlivě, zejména díky svým zakladatelům vzbuzuje důvěru. Rádi bychom vyzdvihli zejména následující výhody Fondee:

 • Jednoduchá možnost investovat do akcií a dluhopisů i pro laiky
 • Vše je kompletně online – žádné návštěvy institucí, ani schůzky s obchodními zástupci
 • Snadná registrace bez zbytečného papírování
 • Mobilní aplikace
 • Možnost zahájení investování do 48 hodin od registrace
 • Výše vkladu už od 1000 Kč
 • Množství investovaných peněz je zcela bez omezení
 • Lze vkládat jednorázově i opakovaně, pravidelně i nepravidelně

Jako jeden negativní bod – Fondee je vhodnější jako zdroj pasivního příjmu a zkušený obchodník se zde může trochu nudit.

Naše hodnocení

Naše hodnocení