Zisk easyJetu se díky rekordní poptávce zvýšil o 41 procent

Londýn 20. listopadu (ČTK) – Britské nízkonákladové aerolinky easyJet ve finančním roce 2018 zvýšily díky rekordní poptávce zisk před zdaněním o 41 procent na 578 milionů liber (16,9 miliardy Kč). Firma profitovala i ze stávek u konkurenčních dopravců a dnes také oznámila, že je jak majetkově, tak provozně připravena na odchod Británie z Evropské unie. Finanční rok easyJetu skončil v září.
Hospodářský výsledek druhé největší nízkonákladové letecké společnosti v Evropě po irském Ryanairu překonal očekávání analytiků. Počet přepravených pasažérů se zvýšil o 10,2 procenta na rekordních 88,5 milionu, zatímco obrat vzrostl o 16,8 procenta na téměř 5,9 miliardy liber (172,5 miliardy Kč). Firma také uvedla, že v příštím roce hodlá zvýšit nabídku letů o deset procent.
Rezervace na příští léto, tedy na tu část roku, která pro firmu představuje nejziskovější období, jsou podle jejího dnešního sdělení o něco vyšší než v uplynulém roce. Celkově označil easyJet objem rezervací na první polovinu roku za solidní a podle agentury Reuters tak zmírnil obavy z dopadů brexitu na svůj hlavní, tedy britský trh.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *