Evropské akcie klesly, německá burza je nejníže od roku 2016

Frankfurt nad Mohanem/Londýn 20. listopadu (ČTK) – Evropské akcie během dnešního obchodování výrazně oslabovaly, a to zejména kvůli bankovním společnostem a technologickým podnikům. Hlavní index německých akcií DAX se propadl na nejnižší úroveň od konce roku 2016, citelné ztráty dnes utrpěly také další přední evropské burzy.
DAX uzavřel obchodování s poklesem o 1,58 procenta na 11.066,41 bodu. Podle agentury DPA ho stáhly dolů obavy ohledně světové ekonomiky a italského rozpočtu spolu s propadem na akciových trzích ve Spojených státech. „Důvěra investorů mizí,“ komentoval situaci na akciovém trhu analytik David Madden ze společnosti CMC Markets.
Panevropský index STOXX 600 klesl o 1,14 procenta na 351,06 bodu a dostal se na nejnižší úroveň za více než tři týdny. Akcie evropských bank zažily nejhorší den za téměř šest týdnů a akcie evropského technologického sektoru se propadly nejníže od konce března, napsala agentura Reuters.
Téměř pětiprocentní pokles dnes utrpěly akcie největší německé bankovní společnosti Deutsche Bank. Reagovaly tak na zprávy o údajném podílu podniku na skandálu kolem praní špinavých peněz v dánské společnosti Danske Bank.
Pod tlakem dnes zůstaly rovněž akcie francouzské automobilky Renault, jejíž šéf Carlos Ghosn byl v pondělí zadržen v Japonsku. Ghosn čelí obviněním, že zneužíval firemní peníze pro vlastní účely a podhodnocoval osobní příjmy ve finančních výkazech.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *