Po prvním roce se akcie UDI CEE zhodnotily o více než 11 %

Od počátku vstupu akcií UDI CEE a.s. na pražskou burzu 2. října 2018 jsou cenné papíry developera nejobchodovanějšími na trhu Start. Podíl UDI na obchodech tohoto trhu činil 67 %. Za rok na trhu se akcie zhodnotily z nabídkové ceny IPO 426 korun na akcii na 474 korun v září 2019. Hodnota akcií tak vzrostla o 11,3 %.

„Naše akcie, jejichž objem na trhu přesahuje už 300 milionů korun, se tak staly nejvýnosnějším titulem trhu Start za posledních 12 měsíců,“ uvedl Libor Táborský, finanční ředitel skupiny UDI.

Developerská skupina UDI vstoupila na burzovní trh vloni. Upsala přibližně 37 % svého základního kapitálu a získala téměř 260 milionů korun. Pro tento způsob financování se skupina rozhodla v době rychlé expanze, kdy developuje a staví nové projekty nejen na domovském českém trhu, ale kupuje pozemky i v řadě středoevropských metropolí, jakými jsou Budapešť, Varšava nebo Bělehrad. Potřebuje tak kromě bankovního financování posilovat i vlastní zdroje.

Společnost používá k financování jednotlivých developerských projektů v průměru 25 – 30 % vlastních zdrojů, ty pak doplňují bankovní seniorní úvěry.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *