Evropské akcie dál posilují

Z Číny přicházejí stále lepší zprávy ohledně počtu nově nakažených novým typem koronaviru a akcie v Evropě reagují růstem na nové rekordní hodnoty.

Akciový index Stoxx Europe 600 přidal během středečního obchodování další čtyři desetiny procenta a s hodnotou 430 bodů přesáhl dosavadní rekordní úroveň. Vylepšil tak rekord z předchozí obchodní seance. Frankfurtský index DAX 30 zpevnil o sedm desetin procenta a také on vzrostl na nový rekord. V podobném duchu se vyvíjelo obchodování také na burze v Paříži nebo Londýně.

Nálada na evropských trzích je výrazně poznamenána dobrými zprávami, které přicházejí z Číny. Počet nově potvrzených případů nakažení koronavirem se totiž zvyšuje stále nižším tempem. Investoři navíc očekávají, že ekonomické dopady epidemie budou téměř zanedbatelné a především krátkodobého charakteru.

Na pozitivním vývoji evropských akcií se ale podepisují také dobré výsledky významných firem. Například akcie holdingu Heineken reagovaly na čtrnáctiprocentní meziroční nárůst zisku posílením akcií o více než pět procent. Ještě více vzrostla cena akcie společnosti Kering, výrobce luxusního zboží. Do jeho portfolia patří mimo jiné módní značka Gucci, jejíž prodeje se v posledním čtvrtletí loňského roku zvýšily meziročně o jedenáct procent.

 

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *