Nepřetržité zvyšování dividend společnosti IBM

IBM (NYSE)

International Business Machines Corporation (IBM, přezdívaná také Big Blue), je přední světová společnost, jejímž hlavním oborem podnikání jsou informační technologie. Společnost vznikla v roce 1888 a akciovou společností se stala 15. června 1911. Společnost se zaměřuje hlavně na výrobu a prodej počítačového hardwaru, softwaru a poskytování služeb. Společnost sídlí v Armonk ve státě New York, USA.

Nejnovější prognózy Tip Ranks, které nabízejí celoroční cenové cíle, ukazují průměrný cenový cíl pro IBM 132,36 USD, což představuje 8,32% navýšení z poslední ceny, která byla 122,19 USD a je o 8 % nižší oproti 52týdennímu maximu 143,25 USD.

Analytici Tip Ranks dále uvádějí nejvyšší cenový cíl na následujících 12 měsíců, a to 150,00 USD.

Nasazení IBM Cloud Park a modernizaci podniků by měla urychlit i nová spolupráce mezi (NYSE: IBM) a Persinent system (BSE & NSE: persistent).

Tato společnost se zabývá přeměnou svého obchodního modelu už od roku 2012. V oblasti umělé inteligence a cloudových služeb je specialistou z jediného kontaktního místa pro všechny potřeby IT.

Společnost IBM má stabilní tok dividend což přispívá k dividendovému výnosu 5,3 %. Rovněž má slabý burzovní graf a obchoduje při poměrech oceňování za výhodné ceny, jako například 11násobek koncových výnosů a 16násobek volného cash flow.

Od roku 1916 výplaty dividend přicházejí nepřerušeně navzdory hospodářským problémům, válkám, ropným krizím, pandemiím nebo změnám v technologiích. Dividendy společnosti se pravidelně od roku 1995 zvyšují.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *