burrito, fast food, Mexiko

Burrita až před dveře domu

Chipotle Mexican Grill, Inc. (NYSE)

  • Deutsche Bank stanovila 27.5.2020 cílovou cenu pro akcie CMG na úroveň 1 132 USD. (finviz.com)
  • Wedbush 1.6.2020 změnila své doporučení na OUTPERFORM. (finviz.com)
  • 14 analytiků ze serveru tipranks.com doporučuje BUY. (tipranks.com)
  • Stejný server udává maximální cílovou cenu 1 200 USD. (tipranks.com)
  • V období od 15. do 19.6.2020 se zvýšila hodnota akcií CMG z 974,54 USD na 1033,11 USD. (yahoofinance.com)

Společnost Chipotle Mexican Grill, Inc. (NYSE: CMG ) před časem investovala do digitálních technologií a do svých zaměstnanců, což jí podle generálního ředitele Mad Money společnosti CNBC Briana Niccola teď velmi pomohlo během koronavirové krize. Svou zásluhu na tom měly tzv. „Chipotlanes“, průjezdové pruhy určené výhradně pro digitální objednávky, což zvyšuje rychlost služby. CMG má v plánu tímto upravit všechny své pobočky pro možné budoucí obdobné situace.

Během pandemie bylo v provozu přes 5 šestin Chipotle poboček, fungovaly na modelu „go-go“ nebo „delivery“. Zákazníci tento servis nadšeně přivítali, pravděpodobně proto, že jim burrita a podobná jídla připomínala během domácího vězení normální život.

Vedení Chipotle Mexican Grill podle svých slov vidí příležitost na zdvojnásobení celkového počtu restaurací řetězce v Americe. Při udržení současné rychlosti otevírání nových poboček (150 poboček ročně) mají velký prostor na zasažení nových zákazníků.

Společnost se snaží i nadále lépe zpřístupňovat své služby svým hostům a zvyšovat jejich pohodlí při nákupu, 17.6.2020 oznámila řadu inovací své digitální platformy. Jednou z novinek je zavedení aplikace Chipotle v Kanadě. Kanaďanům je tak teď umožněno objednávat jídla z Chipotle.ca, aplikace Chipotle a prostřednictvím DoorDash nebo Uber Eats.

Digitální tržby se zvýšily o 80,8 %, což představuje 26% podíl na celkových prodejích v prvním kvartálu roku. To bylo pozitivní vzhledem k tomu, že lidé následně na příkaz úřadů museli zůstávat doma.

„Investice do digitálního vývoje za posledních několik let nám umožnily rychle rozšířit naše podnikání s digitálním prodejem Q1, který dosáhl naší nejvyšší čtvrtletní úrovně 372 milionů USD,“ uvedl v prohlášení generální ředitel Brian Niccol.

Dobré je ještě zmínit, že CMG má v současnosti poměr PEG 8,14. Tato metrika se používá obdobně jako slavný poměr P/E, ale poměr PEG bere v úvahu navíc i očekávané tempo růstu výnosů akcií. Akcie restaurací (maloobchod) má na základě analýz Zacks Reserach v průměru PEG 4,8 .

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *