Jacek Kowalak - Randstad

Jacek Kowalak ze společnosti Randstad: Lidé musí hledat práci mimo svůj obor a pod přechozí platovou hranicí

Úřad práce České republiky zveřejnil lednovou míru nezaměstnanosti, podle které nezaměstnanost v Česku v lednu stoupla na 4,3 procenta z prosincových 4 procent. V evidenci úřadů práce bylo 308.859 lidí, meziměsíčně o zhruba 17.000 více. Zároveň přibylo volných pracovních míst. K dispozici jich bylo 325.425, tedy o téměř 7000 více než na konci loňského roku.

Nezaměstnanost rostoucí zároveň se zvyšujícím se počtem volných míst indikuje, že se rozevírají nůžky mezi poptávkou zaměstnavatelů a nabídkou zájemců o práci. Lidé hledající zaměstnání nedisponují zkušenostmi a znalostmi, které firmy aktuálně požadují. Na trhu se pohybuje mnoho nezaměstnaných z oborů jako je gastro, služby nebo letecký průmysl, kteří své schopnosti nemají komu nabídnout. Na druhé straně stojí malá pružnost a nízká ochota firem přijímat zaměstnance, které by musely do nového oboru či pozice teprve zaškolit,“ komentuje situaci Jacek Kowalak, generální ředitel české pobočky společnosti Randstad.

„To se netýká základních dělnických pozic, kde ovšem i platová hladina zůstává pod průměrem toho, co vydělávali aktuálně nezaměstnaní lidé ze zmíněných oborů. Ti tak v mnoha případech musí hledat práci mimo svůj obor a pod předchozí platovou hranicí,“ zakončuje Jacek Kowalak.

Randstad je globálním lídrem v segmentu HR služeb a specializuje se na řešení v oblasti flexibility práce a poskytování personálně poradenských služeb.  V roce 2019 pomohli více než dvěma milionům uchazečů najít smysluplné zaměstnání u 280 000 klientů. Dále vyškolili více než 350 000 lidí. Randstad je aktivní ve 38 zemích a v téměř polovině z nich patří mezi top 3 společnosti působící v oboru.

V roce 2019 měl Randstad v průměru 38 280 vlastních zaměstnanců a vygeneroval příjmy v hodnotě 23,7 miliard eur. Randstad N.V. byl založen v roce 1960, se sídlem v Diemen (Nizozemí) a je kótován na NYSE Euronext Amsterdam. Na českém trhu je společnost Randstad druhá nejlepší, má zde 170 konzultantů a poskytuje služby v oblasti agenturního zaměstnání, procesního řízení lidských zdrojů a vyhledávání lidí na stálé úvazky klientům prostřednictvím 20 pracovišť.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *