BMW, prodeje, automobilový průmysl, elektromobily

BMW plánuje do poloviny desetiletí výrazné snížení výrobních nákladů

Německá automobilka BMW plánuje do poloviny desetiletí výrazné snížení výrobních nákladů. Informoval o tom web německého hospodářského měsíčníku Handelsblatt s odvoláním na jednoho z členů představenstva společnosti.

„Do roku 2025 snížíme výrobní náklady ve srovnání s rokem 2019 o čtvrtinu,“ řekl Milan Nedeljković, který odpovídá za výrobu. Automobilka se tak podle něj chce stát konkurenceschopnější vůči Volkswagenu, Daimleru a Tesle.

Minulý měsíc společnost BMW uvedla, že navzdory rostoucí ceně surovin zůstává na cestě ke splnění svých ziskových cílů stanovených pro rok 2021. Celosvětový nedostatek čipů se bude podle automobilky zhoršovat a může zasáhnout výrobu ve druhém čtvrtletí.

BMW v prvním čtvrtletí meziročně téměř zpětinásobila čistý zisk na 2,8 miliardy eur (71,4 miliardy Kč). V celoročním výhledu firma sází především na nové modely elektromobilů iX a i4, ale i na digitální služby. V prvním čtvrtletí prodala automobilka více než dvakrát tolik elektromobilů a plug-in hybridů jako ve stejném období loni. Díky silné poptávce v Číně a vyšším prodejním cenám se tržby zvýšily o 15,2 procenta na 26,8 miliardy eur. K růstu přispěly také leasingové služby nabízené ve Spojených státech.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *