Amazon

Amazon výrazně zvýšil čtvrtletní zisk, tržby však zaostaly za očekáváním

Americký internetový obchod Amazon v letošním druhém čtvrtletí zvýšil čistý zisk meziročně téměř o polovinu na 7,78 miliardy dolarů (zhruba 167 miliard Kč). Jeho tržby a výhled pro další čtvrtletí však zaostaly za očekáváním analytiků, což vedlo k výraznému oslabení akcií podniku.

Tržby společnosti se ve druhém čtvrtletí zvýšily o 27 procent na 113 miliard dolarů, zatímco analytici je v průzkumu firmy Refinitiv odhadovali na 115 miliard dolarů. Růst tržeb výrazně zpomalil ze 44 procent v prvním čtvrtletí.

Amazon navíc předpověděl, že v příštích několika čtvrtletích bude zpomalování růstu pokračovat, protože zákazníci začínají trávit více času mimo své domovy. Ve třetím čtvrtletí by se tržby podle firmy měly zvýšit pouze o deset až 16 procent.

Amazon je největším internetovým obchodem na světě. Patří mezi podniky, které těžily z dopadů pandemie covidu-19. Šíření koronaviru totiž vedlo k dočasnému uzavření řady kamenných prodejen, takže domácnosti začaly více nakupovat prostřednictvím internetu. Zakladatel Amazonu Jeff Bezos je nyní nejbohatším člověkem na světě.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.