akcie, čína

Asijské akcie vstoupily do nového obchodního týdne smíšeně. Čína rostla, Hongkong oslabil

Zatímco hlavní index hongkongské burzy se v pondělí vydal směrem dolů, indické akcie vystoupaly na dohled svého tříměsíčního maxima. Burza v Šanghaji se vyvezla na vlně optimismu vyvolané daty o vývoji čínské ekonomiky za uplynulý rok.

Akcie v Bombaji jsou blízko svého tříměsíčního maxima. Hlavní index bombajské burzy NSE Nifty 50 zpevnil o 0,29 procenta. Investoři se zaměřili především na tituly z automobilového průmyslu, tento segment posílil o více než dvě procenta. Tahounem byly akcie společnosti Hero Motocorp, které přidaly více než pět procent.

Ještě silněji rostly akcie na burze v Šanghaji. Tamní souhrnný index zpevnil o 0,58 procenta. Akciím se dařilo zejména v důsledku zveřejnění aktuálních údajů o vývoji čínské ekonomiky za uplynulý rok. Hrubý domácí produkt Číny se zvětšil o 8,1 procenta, což je nejlepší výsledek od roku 2011. Experti však varují, že v posledním kvartále se projevila rizika, která naznačují zpomalení růstu čínského hospodářství.

V pondělí posílily také akcie v Tokiu, když tamní index Nikkei zpevnil o 0,74 procenta. Opačným směrem se vydal index Hang Seng hongkongské burzy, který propadl o 0,68 procenta.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *