Dění na kryptoměnových trzích zůstává stále velmi rozjitřené poté, co svůj bankrot oznámila jedna z největších kryptoměnových burz FTX. Hodnota Bitcoinu se v posledních sedmi dnech pohybovala nejčastěji kolem 16,5 tisíce dolarů.

Bitcoin hledá oporu kolem 16,5 tisíce dolarů. V uplynulém týdnu ale klesl i pod 16 tisíc

Dění na kryptoměnových trzích zůstává stále velmi rozjitřené poté, co svůj bankrot oznámila jedna z největších kryptoměnových burz FTX. Hodnota Bitcoinu se v posledních sedmi dnech pohybovala nejčastěji kolem 16,5 tisíce dolarů.

Bitcoin na nejnižších úrovních

Nejstarší a nejpopulárnější kryptoměna Bitcoin se v posledních dnech obchoduje na nejnižších úrovních od listopadu 2020. Bitcoin se tak nachází na dvouletých minimech. Přitom před rokem se jeho hodnota nacházela těsně pod 60 tisíci dolarů. Za posledních 12 měsíců tak Bitcoin ztratil asi 72 procent.

Propad registruje také Ethereum

Prakticky stejný propad zaznamenala také druhá nejrozšířenější kryptoměna Ethereum, která se nachází na nejslabších úrovních přibližně od poloviny ledna 2021. Ještě před rokem se Ethereum obchodovalo kolem 4300 dolarů, dnes bojuje o hranici 1200 dolarů.

Určitou naději kryptoměnám může dát očekávání trhů, že americká centrální banka zvýší úrokové sazby v prosinci méně, než tak činila doposud. Rozhodnutí Fedu ale bude záležet na vývoji samotné inflace, na tom, zda polevují inflační tlaky, zejména v podobě nárůstu mzdových požadavků.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *