Centrální banka Srí Lanky chce vyvinout neanonymní blockchainovou platformu

Srílanská centrální banka fakticky vyhlásila tendr na technologickou společnost, která by dokázala vytvořit blockchainovou platformu, která by ale fungovala na principu know-your-customer.

To by znamenalo do jisté míry popření principů, na kterých jsou blockchainové technologie a kryptoměny založeny. Důvodem, proč by taková platforma měla být neanonymní, může být skutečnost, že centrální banka Srí Lanky chce takový systém zavést do celého bankovního sektoru. Zde je princip know-your-customer naprosto běžný.

„Rostoucí poptávka po digitalizovaných finančních službách vytvořila příležitosti pro Srí Lanku vyhodnotit možnosti přijmout blockchainovou technologii pro další rozvoj domácího finančního sektoru,“ stojí mimo jiné v prohlášení Central Bank of Sri Lanka.

Srílanská centrální banka se v první řadě snaží oslovit domácí technologické společnosti a experty, ale není vyloučen ani nikdo ze zahraničí. Srí Lanka totiž před nedávnem přijala mezinárodní regulatorní standardy pro svůj finanční systém, čímž se v očích finančního světa stala důvěryhodnější, a tedy atraktivnější pro zahraniční investice. Uvedený krok centrální banky je možné vnímat jako pozvání vyspělých finančních technologií do země.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.