akcie

Čínské akcie se odrazily od 15měsíčního minima. Pomohla výzva státních médií

Akcie na burze v Šanghaji se v polovině posledního lednového týdne odrazily k růstu. Hlavní i souhrnný index ve středu přidaly 0,7 procenta.

Investory na šanghajské burze počátkem týdne ovládly obavy z blížícího se zasedání Federálního rezervního systému, od něhož se očekávají bližší informace k plánovanému zpřísňování měnové politiky. Parket v Šanghaji se tak svezl na vlně obav, která se přehnala prakticky všemi významnými akciovými trhy.

Uklidnění možná paradoxně přinesla čínská státní média. Apelovala totiž na finanční instituce, které na burze obchodují, aby se pokusily zajistit stabilitu jako pro kapitálový trh samotný, tak pro jeho další vývoj.

Na apel nejvíce zareagovaly segmenty strojírenského průmyslu a energetiky. Akcie těchto firem posílily o dvě procenta. Opačným směrem se ale vydal farmaceutický sektor, který bezmála dvě procenta odepsal. Čínské zotavení se přeneslo i na burzu do Hongkongu, která ve středu zpevnila o 0,19 procenta, měřeno indexem Hang Seng. Technologický sektor přidal bezmála jedno procento.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.