Čistý zisk německé pojišťovny Allianz ve třetím čtvrtletí meziročně stoupl o 16,7 procenta na 2,5 miliardy eur (60,8 miliardy Kč), k čemuž přispělo posílení její divize pojištění majetku a škod.

Čistý zisk Allianz ve třetím čtvrtletí stoupl o 16,7 %, firma zvýšila výhled

Čistý zisk německé pojišťovny Allianz ve třetím čtvrtletí meziročně stoupl o 16,7 procenta na 2,5 miliardy eur (60,8 miliardy Kč), k čemuž přispělo posílení její divize pojištění majetku a škod. Firma překonala odhady analytiků a zvýšila celoroční výhled. Pojišťovna, která působí také v České republice, o tom informovala ve svých výsledcích hospodaření. Oznámila též program zpětného odkupu akcií v hodnotě jedné miliardy eur.

Růst i v nepříznivých podmínkách

Analytici v průměru očekávali, že čistý zisk společnosti bude v uplynulém kvartálu činit 2,3 miliardy eur. Tržby pojišťovna v tomto období zvýšila o 1,3 procenta na 34,8 miliardy eur. Provozní zisk firmy narostl o 7,4 procenta na 3,5 miliardy eur. Šéf podniku Oliver Bäte uvedl, že Allianz čtvrtletními výsledky prokázala odolnost společnosti „v dramatickém geopolitickém a tržním prostředí“.

Velký krach zažehnán?

Allianz se snaží vrátit k běžnému fungování po kauze spojené s krachem jejích fondů Structured Alpha na počátku pandemie covidu-19. V květnu Allianz uzavřela dohodu s americkým ministerstvem spravedlnosti a americkou Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) o urovnání sporu, které činilo šest miliard dolarů (145,8 miliardy Kč). Americká divize správy aktiv se též musela přiznat k podvodu s cennými papíry kvůli krachu fondů.

Německý finanční dohled BaFin v návaznosti na to vyzval Allianz, aby zlepšila své vnitřní kontrolní mechanismy.

Pojišťovna v dnešní výsledkové zprávě rovněž uvedla, že v celém letošním roce očekává provozní zisk v horní polovině dříve uváděného rozmezí 12,4 až 14,4 miliardy eur. Program zpětného odkupu akcií začne v polovině listopadu a skončí nejpozději se závěrem příštího roku.

zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *