intel počítačový čip

Intel: levné akcie za cenu dlouhého čekání

Akcie výrobce polovodičů Intelu (INTC) jsou levné, obchodují se za forwardový poměr ceny k zisku (P/E) ve výši 13×. Což je mnohem méně než u některých jeho konkurentů. Intel v minulosti udělal několik chyb, avšak jeho současné vedení má ambice tyto změny napravit.

Generální ředitel Intelu by mohl zlepšit zisk a důsledkem i budoucí ocenění. Jediný problém, který budou muset investoři očekávat je čas. Obrácení k lepšímu bude trvat dlouho. V minulosti byl pokles tržního podílu doprovázen nárůstem konkurentů Intelu – AMD a Nvidia. Od roku 2019 klesl podíl na trhu procesorů Intelu z 76,8 % na 60 %.

Jako důvod můžeme vidět zádrhely a zpožďování produktů. Bohužel jsou na obzoru další možné problémy, které už jsou v současné ceně akcií zohledněny. Zlepšení výsledků by mohlo vyhnat ceny Intelu výše.

Riziko poklesu by mělo být minimální, vzhledem k jejich hodnocení jako zklamání. Intel by tedy mohl být předmětem koupě, i když jsou v současnosti ve špatné situaci. Trpělivost by se ale investorům mohla vyplatit.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.