Bank of Canada vnímá, že rapidně roste počet Kanaďanů, kteří vlastní kryptoměny.

Regulace kryptoměn musí jít ruku v ruce s růstem trhu, zní z kanadské centrální banky

Bank of Canada vnímá, že rapidně roste počet Kanaďanů, kteří vlastní kryptoměny. Proto by měl stát urychlit přípravu pravidel pro kryptoměnový trh. Myslí si to někteří představitelé kanadské centrální banky.

Kryptoměnové šoky

Kryptoměnová aktiva se podle Bank of Canada stala nedílnou součástí kanadského finančního systému. To ale zvyšuje riziko dopadů kryptoměnových šoků nejen na samotný finanční systém, ale i na reálnou ekonomiku. „Je to sice oblast, která stále malá, ale opravdu rapidně roste,“ upozornila v rozhovoru pro agenturu Reuters viceguvernérka kanadské centrální banky Carolyn Rogersová.

Jak regulaci provést?

„Nechceme s pravidly čekat, až bude trh mnohem větší,“ dodala. Podle ní je poměrně nebezpečné, když do aktiva, jehož cena výrazně kolísá, investují lidé, kteří mu příliš nerozumí. A nedokáží tak vyhodnotit veškerá rizika. „Často ani nevědí, že nejde o regulovanou oblast,“ dodala Rogersová. Podle ní není pochyb, že kryptoměny potřebují regulaci, výzvou ale bude nalézt způsob, jak to udělat. „Budeme muset přijít na to, zda lze vůbec kryptoměny zařadit do současných pravidel, nebo najít způsob, jak je tam zařadit,“ řekla dále viceguvernérka Bank of Canada.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *