Slovesnká krajina

Tržby slovenského maloobchodu stouply druhý měsíc po sobě

Tržby slovenského maloobchodu rostly v únoru v meziročním srovnání druhý měsíc po sobě dvouciferným tempem.

Předchozí propad tržeb, který způsobily restrikce v souvislosti s epidemií nemoci covid-19, dobíhají i provozovatelé restaurací a ubytovacích zařízení. Informoval o tom dnes slovenský statistický úřad.

Inflace

Tržby v maloobchodu na Slovensku po očištění o inflaci v únoru stouply oproti loňsku o 16,4 procenta po lednovém růstu o 17 procent, což byl nejlepší výsledek sektoru za poslední tři roky. Zároveň už překonaly úroveň z období před vypuknutím koronavirové nákazy. Před rokem tržby celého maloobchodu poznamenala druhá vlna epidemie covidu-19 a související omezení.

Stoupající tržby

Restauracím a pohostinským zařízením na Slovensku v únoru stouply tržby oproti loňsku o téměř polovinu, za úrovní před pandemií zaostaly o pětinu. Prudce se zvýšily příjmy hotelů a dalších ubytovacích zařízení, které před rokem ale kvůli epidemickým restrikcím nemohly poskytovat služby turistům.

Slovensko od letošního února postupně zrušilo téměř všechna omezení, které dříve zavedlo v souvislosti s nemocí covid-19. Ode dneška už Bratislava nevyžaduje karanténu od cestujících po vstupu na Slovensko a zmírnila i pravidla nošení respirátorů.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *