Mediální gigant Axel Springer ve čtvrtletí zvýšil zisk o třetinu

Frankfurt 7. listopadu (ČTK) – Německý mediální gigant Axel Springer zvýšil ve třetím čtvrtletí čistý zisk meziročně o 33 procent na 62 milionů eur (1,6 miliardy Kč). Firma ve své dnešní zprávě zároveň uvedla, že mírně zlepšila odhad celoročního zisku na akcii.
Zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) ve čtvrtletí vzrostl téměř o pětinu na 187 milionů eur. Překonal tak očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali v průměru na 178 milionů eur.
Axel Springer nyní těží z rozvoje aktivit v oblasti digitální inzerce a z rostoucí ziskovosti zpravodajského portálu Business Insider, který firma koupila v roce 2015.
Celkové tržby ve čtvrtletí vzrostly o 2,3 procenta na 765 milionů eur (19,8 miliardy Kč). Firma dnes potvrdila, že s mírným růstem tržeb počítá i v celém letošním roce.
Axel Springer v Německu vydává nejčtenější list Bild či konzervativní deník Die Welt. Firma v posledních letech výrazně investuje do přechodu od tradičních tiskovin k digitálním aktivitám.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *