PayPal v Evropě nabídne svou mezinárodní platební službu Xoom

Poskytovatel elektronických plateb PayPal Holding Inc rozšiřuje své aktivity v Evropě. Ode dneška na kontinentu nabídne svou mezinárodní platební službu Xoom.

Ta umožňuje zasílat peníze v krátkém čase a levně do 130 zemí včetně Indie, Pákistánu, Keni nebo Číny. Americká společnost podle svého sdělení doufá, že tak upevní svou pozici na trhu s penězi, které cizinci pracující v západních zemích posílají rodinám do svých domovských zemí.

Dosud bylo možné zasílat peníze prostřednictvím služby Xoom jen ze Spojených států a Kanady. Podle šéfa Xoomu Juliana Kinga firma cílí i na finanční toky mezi jednotlivými evropskými zeměmi a také si mnohé slibuje od přesunů peněz mezi Evropou a Severní Amerikou.

Celosvětový trh s remitencemi, jak se přesuny peněz do zemí původu pracovníků nazývají, má podle agentury Reuters objem 689 miliard dolarů (15,7 bilionu Kč). PayPal na něm prostřednictvím Xoomu bude konkurovat společnostem jako je Transferwise nebo Western Union.

Paypal funguje již 21. rokem

Na banky nahlíží Xoom nikoli jako na konkurenci, ale jako na partnery. Uzavírá s nimi v jednotlivých zemích dohody, aby byl převod peněz na konta klientů co nejrychlejší, řekl King agentuře DPA.

Počátek služby PayPal sahá do roku 1998, kdy programátor Max Levchin a podnikatel Peter Thiel vytvořili šifrovací systém, který uměl bezpečně uložit na mobilním telefonu hotovost a data. V roce 2015 se společnost oddělila od internetového tržiště eBay. Od té doby se přeměnila z firmy, která původně zpracovávala platby přes internet pro svou mateřskou společnost, v poskytovatele řady digitálních platebních služeb po celém světě. Kromě usnadnění převodů peněz mezi obchodníky a klienty, ale také přáteli a rodinou, poskytuje i půjčky malým podnikům.

Zdroj: ČTK

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *