Dolar na devizovém trhu vůči koši šesti předních měn světa klesá

New York 24. září (ČTK) – Americký dolar dnes na devizovém trhu oslabuje ke koši šesti předních světových měn. Zpráva o poklesu důvěry amerických spotřebitelů vyvolala obavy o síle ekonomiky Spojených států, napsala agentura Reuters.

Kolem 18:30 SELČ euro vůči dolaru mírně posílilo o méně než desetinu procenta na 1,1005 USD a vůči jenu oslabilo o 0,2 procenta na 117,939 JPY. Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, se snížil o 0,1 procenta na 98,49 bodu. Kurz dolaru vůči jenu klesl o 0,3 procenta na 107,158 JPY.

Důvěra amerických spotřebitelů se snížila nejvíce za posledních devět měsíců a její pokles předčil očekávání. Názor Američanů na další vývoj hospodářství negativně ovlivnila hlavně americko-čínská obchodní válka.

Britská libra po výroku britského nejvyššího soudu o nezákonnosti vynucené pětitýdenní přestávky britského parlamentu, které prosadil premiér Boris Johnson, zvýšila zisky. K dolaru kolem 18:30 SELČ přidala téměř půl procenta na 1,2488 USD.

 

Zdroj: ČTK

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *