Solek v Rumunsku podepsal kontrakt s E.ON za půl miliardy

Česká fotovoltaická skupina Solek uzavřela desetiletou dohodu o závazném odběru (PPA) s E.ON Romania, předním hráčem na rumunském energetickém trhu. Celková hodnota transakce se odhaduje přibližně na 500 milionů korun.

Předmětem smlouvy je odběr elektřiny vyrobené z obnovitelných zdrojů ze čtyř solárních parků, které v Rumunsku Solek Group vlastní a provozuje. Smlouva je uzavřena na následující desetileté období. Solární parky mají celkový instalovaný výkon 8,5 MW a byly vybudovány v období 2012–2013. Jsou vybaveny moderní technologií a umístěné na jihu Rumunska. To je oblast s nejvyšším slunečním zářením a zároveň se snadnou dostupností z Bukurešti.

„Rumunsko má pro fotovoltaiku dostatečný sluneční osvit a do budoucna i šanci na nový efektivní systém její podpory,“ uvedl Zdeněk Sobotka, zakladatel a většinový majitel skupiny Solek, a doplnil: „Zatím tedy na trhu zůstáváme a zvažujeme i další investice.“

Skupina Solek na území Rumunska zrealizovala od roku 2012 už jedenáct projektů, z nichž zmíněné čtyři provozuje a dalších sedm prodala investorům.

 

O společnosti Solek

Solek od svého založení v roce 2010 realizovala více než desítku projektů v oblasti fotovoltaických elektráren (Česko, Slovensko, Rumunsko a Chile) o celkovém instalovaném výkonu přes 36 MW. Solek se v současnosti soustředí na chilský trh, kde má v plánu výstavbu dalších až 250 MW. Skupina disponuje rozsáhlými zkušenostmi jak s developmentem a EPC (kompletní realizací) solárních elektráren, tak jejich údržbou a správou.

 

Kontakty

Solek Group

Petr Červenka

Email: cervenka@solek.com

Tel.: +420 776 097 208

Media:list
Radek Stavěl
Email: radek.stavel@medialist.cz
Tel.: +420 724 875 932

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *