Akcie Foot Locker mají potenciál

Foot Locker je významným globálním prodejcem sportovní obuvi, oděvů, doplňků a vybavení a působí v přibližně 27 zemích po celé Severní Americe, Evropě, na Středním východě, v Africe a v Oceánii. Společnost zaměstnává přes 50 000 pracovníků a její obrat v roce 2019 činil 8 miliard USD. Přímo provozuje více než tři tisíce obchodů, a nabízí možnost franšízy. Foot Locker má sídlo přímo v New Yorku.

Akcie společnosti zaujaly i Daniela Křetínského, jednoho z nejbohatších Čechů. Ten společně s vlastním investičním fondem Vesa Equity koupil 6% podíl ve firmě v hodnotě 148,5 milionů dolarů (3,6 miliard Kč).

Právě akcie Foot Locker Inc v klesly z 42 USD na 18 USD v důsledku pandemie a jejích omezení. Banka Riley FBR poslala do světa doporučení o koupi těchto akcií 27. května. K dnešnímu dni se cena kusu akci pohybuje kolem 32,51 USD, prostor na investici je přes 22 %.

Společnost se zaměřuje na atletickou obuv. V nabídce najdeme hlavně výrobky NIKE a podobné. Foot Locker nabízí širokou škálu svých obchodních značek, jako jsou Lady Foot Locker, Kids Foot Locker, Champs Sports, Eastbay, Footaction, Runners Point a Sidestep. Obchod umožňuje nákup i přes internet prostřednictvím webových stránek Footlocker, Eastbay a Final-Score.

4 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *