Zisk Microsoftu klesl, růst tržeb cloudové divize Azure zpomalil

Zisk Microsoftu klesl, růst tržeb cloudové divize Azure zpomalil

Čistý zisk americké softwarové společnosti Microsoft ve čtvrtém finančním čtvrtletí meziročně klesl o 15 procent na 11,2 miliardy dolarů (zhruba 255 miliard Kč). Oznámila to dnes firma, která je největším výrobcem počítačového softwaru na světě. Růst tržeb pozorně sledované divize cloudových služeb Azure poprvé zpomalil pod 50 procent. To vedlo ke zhruba tříprocentnímu poklesu ceny akcií Microsoftu, ačkoli jeho celkové tržby překonaly očekávání analytiků, napsala agentura Reuters.

Cloudové služby jsou v poslední době hlavním motorem růstu společnosti Microsoft. Tržby divize Azure se ve čtvrtletí, které skončilo 30. června, meziročně zvýšily o 47 procent. Jejich růst tak zpomalil z 59 procent v předchozím kvartálu. Cloudové služby letos těží z nárůstu počtu lidí pracujících z domova, který je důsledkem opatření proti šíření koronaviru.

Celkové tržby společnosti Microsoft se ve čtvrtletí meziročně zvýšily o 13 procent na zhruba 38 miliard dolarů. Překonaly tak očekávání analytiků, kteří je podle průzkumu firmy Refinitiv odhadovali na 36,5 miliardy dolarů.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *