Bitcoin do deseti let za 400 tisíc dolarů, předpovídá zpráva

Bitcoin se blíží svému rekordu z roku 2017. Co je dnes jinak?

Nejstarší a nejpopulárnější kryptoměna překonala minulý týden hranici 18 tisíc dolarů. K dosavadnímu cenovému tři roky starému rekordu jí schází už jen něco přes tisíc dolarů. Podle analytiků rostou šance, že by tento historický milník mohl padnout.

Za poslední tři roky se prostředí na trhu s Bitcoinem výrazně proměnilo. Zatímco v roce 2017 byl cenový růst Bitcoinu tažen především spekulativní poptávkou z řad drobných investorů, dnes za zdražováním této kryptoměny stále častěji stojí větší společnosti a také miliardáři. A to i ti, kteří založili vlastní investiční fondy jako například Paul Tudor Jones nebo Stanley Druckenmiller.

Vzhledem k okolnostem v podobě koronavirové pandemie a extrémního uvolnění měnové politiky centrálních bank se Bitcoin jeví jako atraktivnější aktivum než například americký dolar či jiné významné světové měny. Kvůli nízkým úrokovým sazbám a desítkám miliard dolarů a eur, které se díky kvantitativnímu uvolňování dostávají na finanční trh, tak investoři hledají hodnotnější alternativu.

Podle analytiků také Bitcoinu hraje do karet fakt, že už jen málokdo pochybuje o jeho místě mezi etablovanými aktivy. Ještě před třemi a více lety nepožíval takové důvěry jako nyní. A jak známo, důvěra je klíčovou vlastností jakéhokoli aktiva. Bitcoin se tak zřejmě jen tak směrem na jih nevydá.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *