Dyson

Britská firma Dyson investuje 2,75 mld. GBP do nových technologií

Britská společnost Dyson, která vyrábí bezsáčkové vysavače, vysoušeče a další elektroniku, bude v následujících pěti letech investovat 2,75 miliard liber (80,7 miliard Kč) do nových technologií. Firmu v 90. letech založil James Dyson, nyní podle žebříčku agentury Bloomberg druhý nejbohatší Brit. Společnost se mimo jiné vrací k vývoji baterií s pevným elektrolytem pro elektrická auta, tedy k projektu, od nějž loni upustila.

Vedle toho se firma chystá investovat do robotiky, technologie motorů, chytrých produktů a do oblasti strojového učení. „Nyní je čas investovat do nových technologií, jako je skladování energie, robotika a software, které ku prospěchu zákazníků Dysonu zvýší výkonnost a udržitelnost našich produktů,konstatoval šéf podniku Roland Krueger.

V budoucích pěti letech rozšíříme naše nynější kategorie produktů, a nadto vstoupíme do oblastí pro Dyson zcela nových,“ dodal.

Investice budou rozděleny mezi globální ústředí firmy v Singapuru, dvě pobočky v hrabství Wiltshire na jihu Anglie, kde Dyson zaměstnává 4000 inženýrů a další zaměstnance, a Filipíny, kde firma zřídí centrum pro vývoj softwaru.

V Singapuru, kam Dyson své sídlo přemístil v roce 2019, hodlá podnik zřídit univerzitní výzkumný program a moderní závod. Původně v tomto městském státě chtěl vyrábět svůj elektrický vůz. Od projektu ale upustil, byl by podle něj ztrátový.

V červenci společnost oznámila, že kvůli dopadu koronavirové krizi na poptávku zruší po celém světě 900 z celkových 14.000 pracovních míst.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *