dolar

Dolar mírně posiluje kvůli poklesu zájmu o rizikovější aktiva

Americký dolar dnes mírně posiluje, protože obavy z možných dopadů potíží velkého hedgeového fondu ve Spojených státech snížily zájem investorů o rizikovější aktiva. Euro kolem 18:00 SELČ ztrácelo zhruba desetinu procenta na 1,1780 USD.

Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, ve stejnou dobu vykazoval nárůst o necelou desetinu procenta na 92,827 bodu. Během dne se vyšplhal až na nejsilnější úroveň od loňského listopadu, napsala agentura Reuters.

Některé globální banky varovaly, že čelí možným ztrátám kvůli platební neschopnosti velkého hedgeového fondu. Fond sice nejmenovaly, podle agentury Reuters však jde o Archegos Capital.

Analytik Simon Harvey ze společnosti Monex Europe nicméně uvedl, že dopady potíží tohoto fondu jsou zatím omezené, protože se soustředí pouze na několik podniků.

Jednotná evropská měna zůstává pod tlakem, protože koronavirové restrikce v evropských zemích podkopávají hospodářské vyhlídky v regionu. „Ekonomika USA je mnohem silnější a má mílový náskok v imunizaci (proti covidu-19) ve srovnání s Evropou,“ uvedl jeden z analytiků makléřské společnosti XM.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *