potraviny, obchod, Unilever

Aholdu Delhaize, který v ČR provozuje obchody Albert, klesl provozní zisk

Nizozemské maloobchodní společnosti Ahold Delhaize, která působí i v České republice, klesl ve druhém čtvrtletí provozní zisk o 13,3 procenta na 817 milionů eur (20,7 miliardy Kč). Výsledek je ale lepší, než se očekávalo. Majiteli prodejen Albert se dařilo i přesto, že už tolik netěžil z koronavirové pandemie, která lidi přiměla připravovat si jídlo doma. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Analytici odhadovali, že provozní zisk firmy, která podniká v Evropě i ve Spojených státech, dosáhne zhruba 750 milionů eur. Tržby ve druhém čtvrtletí stouply o tři procenta na 18,65 miliardy eur.

Firma zvýšila celoroční výhled zisku i přesto, že kvůli pandemii zůstává vývoj v letošním roce nadále nejistý. Zopakovala také, že chce každý rok zvyšovat celoroční dividendu.

Společnost Ahold vstoupila na český trh v roce 1990. V současnosti provozuje po celé republice pod značkou Albert více než 300 hypermarketů a supermarketů. V roce 2016 se Ahold sloučil s belgickou maloobchodní společností Delhaize. Albert v Česku zaměstnává zhruba 20.000 lidí a patří k největším soukromým zaměstnavatelům v zemi.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.