Akciové burzy v Evropě během středečního obchodování odepsaly kolem jednoho procenta.

Americké i evropské akcie skončily v polovině týdne v červených číslech

Akciové burzy v Evropě během středečního obchodování odepsaly kolem jednoho procenta. Špatnou náladu vyvolaly výsledky některých technologických společností, což investoři mohou vnímat jako potvrzení nastupující hospodářské recese.

Šok ve středečním obchodování

Panevropský akciový index Stoxx 600 zakončil středeční obchodování téměř jedno procento pod úterním závěrem. Prakticky stejný pokles vykázaly také akcie na burze ve Frankfurtu nad Mohanem nebo Madridu. O něco menší pád pak zaznamenaly burzy v Miláně, Paříži či Londýně. Právě na posledně jmenovaném parketu hlavní akciový index ztratil jen čtvrt procenta.

Podobně pesimisticky skončila středeční seance také v New Yorku. Tam nejvíce ztrácel technologický index Nasdaq, který odepsal přes 1,5 procenta. Hlavní index Wall Street S&P 500 ztratil 0,83 procenta a Dow Jones Industiral Average oslabil je nepatrně, a to o 0,12 procenta.

Co kazí náladu investorům?

Na špatné náladě investorů se podepsaly horší než očekávané výsledky některých technologických firem. Technologický gigant Amazon například potvrdil, že bude propouštět. Takové zprávy investory utvrzují v přesvědčení, že ekonomická recese je skutečně blízko.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *