léky, pojišťovna, pojištění

Amgen: nový lék na rakovinu může mít obrovský význam

Investoři společnosti Amgen (NASDAQ:AMGN) v uplynulém desetileté získali po započtení divident více než 400 %. Amgen se dokáže rychle pohybovat, v květnu mu totiž byl schválena nová terapie rakoviny plic. To by mohlo přinášet zisky po dalších minimálně deset let.

Společnost Amgen si uvědomila, že Lumakras může řešit některé případy rakoviny, a urychlila jeho vývoj. První údaje o ověření u člověka zveřejnila v roce 2019 a využila novou cestu pro urychlení schválení studie. Lumakras tak pravděpodobně dosáhne velkého podílu u pacientů s KRAS pozitivitou dříve než Mirati Therapeutics uvede na trh konkurenční lék.

Méně kouření a včasný screening snížily riziko úmrtí na rakovinu plic, ale většina případů je stále odhalována až v pokročilých stádiích. Ve studiích s Lumakrasem došlo ke zmenšení nádorů u 36 % pacientů s nádory, které navzdory léčbě stále rostly. FDA také schválila diagnostiku z krve od společnosti Guardant Health (NASDAQ:GH).

V současné době je přípravek Lumakra schválen k léčbě pacientů s NSCLC, u kterých již došlo k relapsu nebo kteří nereagovali na první léčbu. Ceny kolem 18 000 dolarů měsíčně by mohly vést k nárůstu příjmů Amgenu. O budoucnosti Lumakry se brzy dozvíme, Amgen již dokončil nábor do studie fáze 3.

Akcie Amgen v současné době nabízejí vysoký 4% dividendový výnos. Klesající prodeje starších léků a tlak související s pandemií způsobily, že zisk za první čtvrtletí byl meziročně nižší o 12 %. To je jeden z hlavních důvodů, proč se akcie společnosti Amgen obchodují za nízký násobek 14,7násobku očekávaných budoucích zisků.

S prodejem Lumakry a menšími pandemickými opatřeními, mají akcie společnosti Amgen předpoklady k tomu, aby v nadcházejícím desetiletí překonaly výkonnost širšího trhu.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.