telefon, konverzace, mobil, smartohone, seznámit, business, komunikace

Bumbe: seznamovací aplikace překonává očekávání

Aplikace Bumble od stejnojmenné společnosti (NASDAQ:BMBL) zaznamenává rychlý růst, dokonce se zařadila na druhé místo v oblíbenosti za aplikaci Tinder od Match Group. Bumble představil působivé výsledky ve středu po uzavření trhu.

On-line seznamování je v době pandemie klíčové, přesto očekáváme, že se vše vrátí do normálu. Loňský nárůst tržeb o 19 % byl skromnější než ten předloňský (36 % nárůstu). I loňský nárůst tržeb ale můžeme považovat za velmi dobrý.

Nárůst tržeb ze začátku tohoto roku ale překonal očekávání a zlepšil výhled Bumblu. Akcie Bumble sice po květnových výsledcích klesy kvůli výhledu. V současnosti už Bumble vidí tržby za letošek ve výši kolem 752 až 762 milionů dolarů, přičemž ještě před 3 měsíci byl odhadován o něco nižší, na 724 až 734 milionů. I ukazatel EBITDA je o 18 milionů lepší než před 3 měsíci.

Bumble má navíc pod křídly druhou aplikaci: Badoo. Ta je dokonce čtvrtou nejvýdělečnější platformou na světě, musíme konstatovat, že prémioví uživatelé utrácejí na Bumble více než dvakrát tolik než na Badoo. Je to způsobené i geografickým rozšířením Badoo, které se vyskytuje především na trzích, kde není obvyklé platit za funkce on-line seznamek.

Bumble předstihl Badoo v počtu lidí platících za používání aplikace. Je pravděpodobné, že pořád není pozdě objevit Bumble, který se možná pohybuje pod cenou.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.