čína

Čína má podle ministra příliš výrobců elektromobilů, chce konsolidaci odvětvi

Čína má příliš mnoho výrobců elektromobilů, vláda se proto bude snažit v tomto odvětví podpořit konsolidaci. Uvedl to dnes čínský ministr průmyslu a informačních technologií Siao Ja-čching. V Číně teď působí zhruba 300 výrobců elektromobilů, poznamenala agentura Bloomberg.

Podle ministra jsou tyto podniky většinou malé. „Podniky působící ve výrobě elektromobilů by do budoucna měly vyrůst a zesílit. Na trhu teď máme příliš mnoho těchto podniků,“ řekl Siao. Dodal, že vláda bude podporovat fúze i restrukturalizační opatření v odvětví.

Agentura Bloomberg už minulý týden s odvoláním na zdroje obeznámené se situací informovala, že čínská vláda připravuje opatření k omezení nadbytečných kapacit ve výrobě elektromobilů a ke koncentraci aktivit do klíčových výrobních center.

Ministr dnes rovněž oznámil, že vláda zrychluje kroky k řešení problémů s nedostatkem čipů pro výrobu automobilů. Minulý týden čínští regulátoři vyměřili pokuty třem prodejcům čipů pro automobily za zvyšování cen, uvedla agentura Reuters. Globální nedostatek čipů nyní omezuje výrobu automobilového průmyslu po celém světě včetně České republiky.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.