Ásie, asijské město

Čínské a indické akcie pod tlakem, Hongkong na vlně pozitivního sentimentu

Zatímco čínské a indické akcie v polovině obchodního týdne oslabovaly, burza v Hongkongu se naopak svezla na vlně optimismu. Paradoxně jí pomohly potíže developerské společnosti Evergrande.

Akcie na indické burze v Bombaji zaznamenaly ve středu pokles ze svých historických maxim. Souhrnný index Nifty 50 oslabil o 0,21 procenta. Hlavní index S&P BSE Sensex klesl o 0,43 procenta. Středeční obchodování bylo poměrně volatilní a za poklesem indických akcií stojí zejména propad bankovních titulů. Segment klesl o dvě procenta, největší, čtyřprocentní, pád zaznamenala Union Bank of India.

Špatnou náladu provázelo také obchodování v Šanghaji, kde hlavní index ztratil rovné procento, souhrnný index dokonce 1,8 procenta. Čínské akcie se ocitly pod tlakem především kvůli stupňující se energetické krizi v zemi. Investoři se začali zbavovat průmyslových titulů, které jsou na dodávkách energie závislé.

Burza v Hongkongu naopak rostla, když index Hang Seng zpevnil o 0,7 procenta. Akciím paradoxně pomohly potíže čínského developera Evergrande, který představil své plány na konsolidaci. Akcie finančních a realitních titulů v Hongkongu přidaly 1,7 a 2,6 procenta.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *