akcie

Evropské akcie opět posílily a uzavřely na novém rekordu

Evropské akcie dnes opět posílily a uzavřely obchodování na novém rekordním maximu. Těží z dalších známek toho, že koronavirová varianta omikron by mohla být méně nebezpečná, než se původně předpokládalo. Panevropský akciový index STOXX 600 si dnes připsal 0,82 procenta na 494,02 bodu.

K růstu velkou měrou přispěly akcie bankovních společností a firem podnikajících v oblasti cestovního ruchu. Výrazně posílily například akcie některých leteckých společností.

Britská ministerská náměstkyně pro očkování a veřejné zdraví Maggie Throupová dnes uvedla, že u lidí hospitalizovaných s nemocí covid-19 v Británii se nyní většinou projevují méně závažné příznaky než dříve. V této fázi proto podle ní není potřeba přijímat další opatření proti šíření koronaviru.

Francouzský ministr financí Bruno Le Maire prohlásil, že vzestup počtu případů nákazy variantou omikron sice narušil aktivity v některých odvětvích, ale nehrozí podle něj „paralýza“ ekonomiky. Zároveň potvrdil prognózu, podle které by se měl hrubý domácí produkt (HDP) Francie v letošním roce zvýšit o čtyři procenta.

Hlavní index německých akcií DAX dnes vzrostl o 0,82 procenta na 16.152,61 bodu. Francouzský akciový index CAC 40 se zvýšil o 1,39 procenta na 7317,41 bodu a index londýnské burzy FTSE 100 stoupl o 1,63 procenta na 7505,15 bodu.

Zdroj: ČTK

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.