Kvůli energetické krizi se podnik loni potýkal s výrazným zvýšením nákladů za elektrickou energii. "V tomto období se dále firma vypořádávala s nedostatkem materiálu," uvedl ve výroční zprávě jednatel společnosti Jan Martinek.

Firma Forschner kompletující elektrokabely loni navýšila tržby, měla ale ztrátu

Společnosti Forschner z Uherského Hradiště, která se zabývá kompletací automobilových elektrokabelů a elektromechanických komponentů, loni meziročně vzrostly tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží zhruba o 138,3 milionu korun téměř na 1,085 miliardy korun. Firma však potřetí za sebou zakončila rok ve ztrátě.

Ovlivnění energetickou krizí

Kvůli energetické krizi se podnik loni potýkal s výrazným zvýšením nákladů za elektrickou energii. „V tomto období se dále firma vypořádávala s nedostatkem materiálu,“ uvedl ve výroční zprávě jednatel společnosti Jan Martinek.

Své produkty Forschner dodává téměř výhradně do zahraničí, především do Německa, Francie, Maďarska, USA, Mexika, Číny a dalších zemí. Jejím vlastníkem je německá společnost Forschner GmbH & Co. KG, která má dceřiné firmy kromě Německa a České republiky také na Ukrajině, Slovensku a v Albánii. Podniky vzájemně spolupracují. „Vzhledem k přetrvávajícímu válečnému konfliktu na Ukrajině dochází ke stěhování vybraných projektů z Ukrajiny do závodů v Uherském Hradišti, Albánii a na Slovensko,“ uvedl Martinek.

Navýšení počtu zaměstnanců

Průměrný počet zaměstnanců uherskohradišťské firmy loni vzrostl na 343 ze 330 v roce 2021. Mzdové náklady podniku se meziročně zvýšily přibližně o 17 milionů korun na loňských asi 150,9 milionu korun.

Čistá aktiva firmy dosahovala na konci loňského roku téměř 914,8 milionu korun, vlastní kapitál byl zhruba 162,3 milionu korun a cizí zdroje činily necelých 752,2 milionu korun. Dlouhodobým cílem společnosti, která vznikla v roce 1994, je podle jejího vedení rozšíření portfolia zákazníků v automobilovém, ale i neautomobilovém průmyslu. Usiluje i o úsporu nákladů.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *