Google chce být také bankou

Technologický gigant ze skupiny Alphabet má v plánu začít příští rok nabízet běžné účty. Pomáhat mu má Citibank.

Pokud Google dotáhne svůj záměr do úspěšného konce, bude první z technologických gigantů, který vstoupí na trh retailového bankovnictví. Předchozí případy se totiž vyznačovaly tím, že klientům nabízely jen kreditní karty nebo digitální platformy pro platební styk. Google se však chce stát v rámci svého projektu s označením Cache skutečnou bankou.

„Zkoumáme, jak bychom se mohli zařadit po bok běžných bank a nabídnout skrze naši platformu Google Pay klientům běžný bankovní účet,“ uvedl mluvčí společnosti Google pro agenturu Reuters. Google se zároveň dušuje, že v souvislosti se svým případným podnikáním na bankovním trhu rozhodně nehodlá prodávat data svých stávajících klientů.

Technologická společnost ale ještě bude muset vyhovět příslušným regulacím. Kromě toho musí přesvědčit dostatečný počet klientů o tom, že skutečně dokáže fungovat jako banka. Existuje totiž riziko, že se zopakují předchozí neúspěšné pokusy společností Apple a Facebook, které narazily zejména na nedůvěru lidí v to, že jsou schopny dostatečně zabezpečit jejich data.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.