tiktok

Majitel TikToku loni více než zdvojnásobil tržby, z vedení se stahuje šéf

Tržby majitele služby TikTok – čínské společnosti ByteDance – loni meziročně stouply o 111 procent na 34,3 miliardy dolarů (zhruba 736 miliard Kč). Firma, který těží z čím dál větší celosvětové popularity své mobilní aplikace a sociální sítě pro vytváření a sdílení krátkých videí, to podle zdrojů agentury Reuters uvedla na čtvrtečním setkání zaměstnanců.

Její šéf Čang I-ming podle zdrojů agentury Reuters také oznámil, že se postupně stahuje z řízení společnosti. ByteDance v roce 2020 zvýšila hrubý zisk o 93 procent na 19 miliard dolarů a prohloubila čistou ztrátu na 45 miliard dolarů, vyplývá z podkladů, do kterých nahlédl Reuters. V prosinci 2020 její aplikace včetně TikToku, jeho čínské verze Tou-jin a zpravodajské služby Ťin-ž‘ Tchou-tchiao používalo 1,9 miliardy globálních uživatelů, sdělila firma zaměstnancům.

Čang I-ming, který stál zhruba před deseti lety u zrodu firmy, v květnu oznámil, že ke konci roku z funkce generálního ředitele odejde. Zůstane ale v čele představenstva ByteDance a udrží si ve společnosti rozhodující hlasovací právo.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.