Microsoft, klávesnice

Microsoft dělá investorům radost

V posledních dnech proběhl výprodej na trhu. Osudným se stal pro rostoucí technologické akcie, které výprodej Postihl mnohem více než ostatní typy akcií. Konkrétně Microsoft je krásným příkladem toho, jak být technologickou firmou a mít finanční úspěchy po dlouho dobu.

Fakt, že se jedná o světového technologického giganta, neznamená, že společnost nemůže růst poměrně rychlým tempem, což vyplývá z poslední čtvrtletní zprávy. Nejrychleji Microsoftu rostly provozní výnosy, které meziročně vzrostly o 24 %, neboli na 22,2 miliardy amerických dolarů. Celkové tržby vzrostly meziročně o 20 % na 51,7 miliardy amerických dolarů. Oba tyto úspěchy se projevily na celkové ziskovosti akcií, které se navýšilo o 22 %.

Velký úspěch zaznamenala společnost Microsoft v oblasti inteligentního cloudu. Toto odvětví se pyšní titulem největší segment společnosti a přináší 35 % celkového příjmu. Nyní se ukazuje, že práce a finance, které společnost Microsoft vložila do tehdy začínajícího odvětví, se vyplatila. A to je oblast integrovaného cloudu v začátcích.

Podle generálního ředitele Satya Nadella jsou digitální technologie zdrojem, který dokáže zlepšit celkové fungování světa a ulehčit každodenní povinnosti. Poukazuje na to i fakt, že podíl technologií na celosvětovém hrubém domácím produktu stále vzrůstá.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.