Německo každý den pracuje na tom, aby se obešlo bez ruského plynu.

Na ukončení odběru ruského plynu pracujeme každý den, zní z Německa

Německo v uplynulých týdnech čelilo kritice ze strany ostatních zemí Evropské unie, že se jasně nevyjádřilo v otázce odpojení od ruského plynu. Nyní však z Berlína zní silný hlas, podle něhož nejsilnější evropská ekonomika na ukončení závislosti na ruském plynu intenzivně pracuje.

„Německo každý den pracuje na tom, aby se obešlo bez ruské energie,“ oznámil. v pondělí německý ministr hospodářství Robert Habeck. Habeck tak reagoval na vládní tiskové konferenci na otázku novinářů, zda oběti na ukrajinských civilistech urychlí německou cestu k ukončení odběru ruského plynu.

Úplné embargo

„Vytváříme podmínky pro to, abychom mohli přijmout úplné embargo,“ dodal Habeck s tím, že tento přístup „bude Putina bolet každý den“. Současnou energetickou politiku Německa zkritizoval bavorský premiér Markus Söder, který se vymezil proti vypínání jaderných elektráren.

Energie nejen z obnovitelných zdrojů

„Pětici jaderných elektráren potřebujeme na dalších pět let. Stejně tak plynové potrubí z jihu Evropy na jih Německa. Musíme se také podívat na možnosti frakování,“ řekl Söder s odkazem na obří zásoby břidličného plynu v Evropě. Německo tak zřejmě přehodnotí rychlost svého příklonu výlučně k obnovitelným zdrojům energie.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *