Největší zisk přinesou v příštím roce energetické tituly

Podle analytiků společnosti S&P Global se v příštím roce nejvíce zhodnotí investice do akcií energetických společností a zdravotnického sektoru. Záporné výnosy očekává u finančních a realitních firem.

Pokud byste na newyorské burze investovali do indexu S&P 500, mohli byste během příštího roku očekávat zhodnocení ve výši 11,4 procenta. Takový je odhad společnosti S&P Global. Nejvíce by přitom vaše portfolio sílilo díky akciím energetických společností. Ty by měly podle analytiků zhodnotit o více než 32 procent. Skoro dvaadvacet procent by pak mohly vynést tituly z oblasti zdravotnictví. Třetí nejvýnosnější odvětví má podle S&P Global být produkce základních průmyslových materiálů.

Naopak za špatnou investici bude možné považovat nákup do realitních společností. Tam byste mohli přijít až o téměř dvanáct procent. Záporný výnos zřejmě přinesou i finanční instituce. Pod průměrem by se pak měly pohybovat akcie společností vyrábějících běžné spotřebitelské zboží (+7,4 %) a utility (+ 7,1 %). Akcie telekomunikačních firem by pak měly podle S&P Global zhodnotit o 11,2 procenta.

 

Zdroj: CETA

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.