airbnb

Nenechte si ujít akcie Airbnb, jsou po prudkém pádu

Pohostinství postihla pandemie koronaviru snad nejvíce. Akcie společnosti Airbnb (NASDAQ:ABNB) v prosinci překvapivě začínaly s cenou těsně nad 100 miliard dolarů, což z nich učinilo největší primární veřejnou nabídku akcií ve Spojených státech roce 2020.

Malé množství aktiv byl v loňském roce klíč k úspěchu, proto si Airbnb vede tak dobře. Akcie za poslední 3 měsíce klesly o 28 %, což pobízí přidat si je do svého portfolia.

Airbnb více než ztrojnásobil svou cenu z IPO ve výši 68 dolarů. V únoru dosáhla maxima 216,84 dolarů. Během náročného roku 2020 si společnost nevedla špatně, měla v nabídce asi 5,6 milionu aktivních nabídek od 4 milionů hostitelů po celém světě.

10. prosince Airbnb vstoupila na burzu. Během prvního dne akcie vyskočili o 113 %. Airbnb ale i nadále rozbíjí konvence v oblasti pohostinství a vylepšuje svoji platformu. V roce 2021 je cílem připravit se na oživení cestovního ruchu a vylepšovat svoje služby.

Tržby z prvního čtvrtletí 2021 mluví jasně, 887 milionů dolarů je srovnatelně vyšší než tržby za stejné období v roce 2020, které dosahovaly výše 842 milionů dolarů. O rok dříve, v roce 2019, to bylo 839 milionů dolarů. Výhledově Airbnb plánuje mnohonásobně zvýšit tržby.

Airbnb se i nadále snaží přesvědčovat majitele nemovitostí, aby se na platformě zaregistrovali a nabídli ubytování.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.