Evropa, USA, letecký průmysl, očkování

Obnovení letů z Evropy do USA nastartuje americkou ekonomiku, věří tamní ministryně obchodu

Spojené státy zruší zákaz letů směřujících do země z Evropy. Mělo by se tak stát nejpozději začátkem listopadu. Na americkou půdu budou moci vstoupit všichni plně očkovaní Evropané. Očekává se příliv turistů zejména do New Yorku.

Podle americké ministryně obchodu Giny Raimondové se čtvrteční rozhodnutí prezidenta Joea Bidena pozitivně odrazí na ekonomice USA. Zejména na cestovním ruchu, kde by mělo nastat prudké oživení. Na příliv turistů se tak na konci letošního roku může těšit především New York, který bude také cílem obchodních cest.

Raimondová očekává, že Spojené státy budou cílem obrovského množství plně očkovaných lidí. „Myslím, že to skutečně naší ekonomice pomůže, dojde k oživení cestovního ruchu i sektoru stravovacích a ubytovacích služeb,“ uvedla.

Právě plně očkovaní cizinci budou moci od začátku listopadu opět do Spojených států cestovat. Zákaz letů z 33 zemí včetně členů Evropské unie, zavedl před rokem a půl tehdejší prezident USA Donald Trump. Turistický ruch od té doby utrpěl ztráty kolem 500 miliard dolarů. Jen samotný New York přišel asi o 60 miliard a 89 tisíc pracovních míst, která se přímo či nepřímo turistického ruchu týkají.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *