Apple, iPhone

Produkce iPhonů kvůli nepokojům v Číně poklesne až o desetinu. Nejvíce u prémiových modelů

Politika nulové tolerance covidu dohnala čínské úřady k přijímání řady extrémních opatření. Zero covid strategie ovšem došla tak daleko, že to bude mít vážné národohospodářské dopady. Pocítí je také americká technologická společnost Apple.

Zaměstnanci v Číně stávkují

Na trhu se letos objeví až o šest milionů méně iPhonů, než by bylo obvyklé v normálních časech. Za propadem produkce stojí nepokoje v jedné z největších výrobních hal na výrobu iPhonů, které pro Apple produkuje společnost Foxconn. V její čínské provozovně ve městě Čeng-čou totiž zaměstnanci odmítají nastupovat do práce, protože se obávají, že se z haly už kvůli proticovidovým opatřením nedostanou.

Letos se vyrobí méně modelů iPhone Pro

Propad produkce se projeví nejvíce u prémiových modelů iPhonu s označením Pro. Právě ty se totiž v Čeng-čou vyrábějí především. Podle portálu Barrons.com se tak výroba letos propadne až o jednu desetinu. Analytici banky JP Morgan uvedli, že společnost Apple chce do roku 2025 zpětinásobit podíl produkce, která vzniká mimo Čínu, ze současných pěti na 25 procent. Důvodem nejsou jen současné nepokoje v Číně, ale také přetrvávající napětí mezi Čínou a USA v obchodních vztazích.

Čtěte také: [Návod] Reklamace zboží – Jak uspět s reklamací

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *