O2 arena, praha

Provozovatel O2 areny zaznamenal ztrátu už druhý rok po sobě

Společnost Bestsport, která vlastní a provozuje pražskou O2 arenu a O2 universum, skončila loni druhý rok po sobě kvůli koronavirovým omezením ve ztrátě. V roce 2021 činila ztráta 31,5 milionu korun, předloni byla 423,7 milionu korun. Tržby loni dosáhly 308,9 milionu korun, což je o 62,3 procenta méně než v předcovidovém roce 2019. Letos už by se Bestsport měl vrátit do kladného hospodářského výsledku.

Loňský rok byl ovlivněn pokračující pandemií. „Prvních osm měsíců jsme měli stále omezenou činnost a již jednou přesunuté koncerty, kterých bylo několik desítek, opět měnily své datum konání. Trochu jsme se mohli nadechnout až v září, kdy hromadné akce dostaly zelenou, byť jen na nějaký čas,“ uvedl ve výroční zprávě ředitel společnosti Robert Schaffer.

V O2 areně se loni představili sportovci i hudebníci

V O2 areně se loni od v září do prosince uskutečnilo bezmála 30 akcí. Vystoupili zejména domácí interpreti, jako Marek Ztracený nebo Queenie, a hrály se hokejové zápasy Sparty Praha. Konaly se zde i dvě vrcholné sportovní akce, a to finálový turnaj ženských tenisových týmů Billie Jean King Cup a parkurová show Global Champions Prague Playoffs.

Do O2 universa se vrátil Comic-Con a večer bojovníků MMA Oktagon 28. Menší sály se využívaly spíše pro korporátní akce, kterých se konalo téměř 70. „V drtivé většině se jednalo o on-line nebo hybridní formu eventů,“ doplnil Schaffer. Od května do září se hlavní sál v O2 universu bezplatně proměnil na Národní očkovací centrum, v kterém bylo aplikováno půl milionu vakcín proti covidu-19. „Ze strany ÚVN (Ústřední vojenské nemocnice) i našich pracovníků to byl skutečně koncert, i když trochu jiný,“ řekl Schaffer.

Letos se očekává přijatelnější hospodářský výsledek, ceny energií ho neovlivní

V letošním roce od konce února už probíhají akce v O2 areně bez omezení. I s ohledem na play off hokejové Sparty a velký počet překládaných koncertů Schaffer očekává poměrně dobré hospodářské výsledky. „Ty ještě z důvodu dřívější fixace elektrické energie na rok 2022 nebudou vysokou aktuální cenou (energií) tolik negativně ovlivněny,“ uvedl.

Jednou z největší letošních akcí byla jedna ze skupin zářijového mistrovství Evropy basketbalistů. Při koncertu Bena Cristovaa přivítala hala ve své historii dvanáctimiliontého diváka. V O2 universu se v létě díky speciálním obkladům upravila akustika v hlavním sále.

Bestsport a.s. byla založena v roce 2012 a je plně vlastněna společností Prague Entertainment Group B.V. ze skupiny PPF. Největší česká hala O2 arena má kapacitou 18.000 diváků a byla otevřena v roce 2004. V září 2019 ji doplnilo O2 universum, které disponuje až 39 sály různých velikostí. Loni v listopadu byl zprovozněn hotel Stages Hotel Prague, který stejně jako dříve obě areny získal ocenění Stavba roku.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *