Skupina Sudop kupuje zlínskou IT firmu Impromat-Computers, fúzi posuzuje ÚOHS

Skupina Sudop kupuje zlínskou IT firmu Impromat-Computers, fúzi posuzuje ÚOHS

Skupina Sudop Group, která se zaměřuje na stavebnictví a v posledních letech i na informační technologie, kupuje zlínskou IT společnost Impromat-Computers. Ta poskytuje systémové a servisní služby týkající se informačních technologií. Transakci posuzuje Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval na svých internetových stránkách.

Společnosti se spojí v oblasti poskytování služeb informačních a komunikačních technologií

„Sudop Consulting and Information Technology má získat možnost výlučně kontrolovat společnost Impromat-Computer. K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti poskytování služeb informačních a komunikačních technologií,“ uvedl úřad a doplnil, že fúzi posuzuje v takzvaném zjednodušeném řízení, rozhodnutí tak vydá do 20 dnů.

Obě společnosti jsou na trhu již 30 let

Sudop Group byla založena v roce 1992 jako projekčně-inženýrská společnost, podle údajů na internetových stránkách zahrnuje přes 40 firem s více než 2000 zaměstnanci. V posledních letech posiluje v oboru IT, na konci loňského roku například oznámila akvizici technologické společnosti BizzTreat, vlastní již firmy Linksoft, Bimcon, Orbit nebo Citas. Podle zatím poslední zveřejněné výroční zprávy skupina vykázala za rok 2021 tržby ve výši 65,5 milionu korun, čistý obrat ve výši 386 milionů korun a hospodaření zakončila se ziskem 318 milionů korun.

Společnost Impromat-Computers se sídlem ve Zlíně vznikla v roce 1992 a podle svého webu řeší veškeré standardní i individuální požadavky zákazníků na informační a komunikační technologie od návrhu řešení přes realizaci až po provoz, správu, obnovu či úplný outsourcing. Podle výroční zprávy za hospodářský rok končící březnem 2022 vykázala čistý obrat ve výši 825 milionů korun a hospodaření zakončila v zisku 18 milionů korun.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *