Globální ekonomika propadne skoro o pět procent, předpovídá Mezinárodní měnový fond

Světovou ekonomiku čeká plné zotavení, předpovídá banka JP Morgan

Americká investiční banka JP Morgan očekává, že v příštím roce nastane plné zotavení globální ekonomiky. Svět totiž prý bude schopen skoncovat s pandemií koronaviru a trhy se postupně začnou vracet do rovnováhy.

Hlavní zásluhu na tom budou mít farmaceutické společnosti. Ty totiž budou podle analytiků banky JP Morgan schopny nabídnout nejen novou generaci vakcín proti variantám koronaviru, ale také účinnou léčbu covidu v podobě pilulek (některé firmy už žádají o jejich schválení regulátory).

„Náš výhled je takový, že rok 2022 bude rokem plného globálního zotavení, konce pandemie a návratu do normálu tak, jak ho známe z období před propuknutím pandemie koronaviru,“ uvedl pro agenturu Reuters Marko Kolanovic, hlavní stratég banky JP Morgan pro globální trhy.

Podle něho světová ekonomika zažije silné oživení, růst poptávky po zboží a službách, kterou ale bude možné uspokojit, protože do normálu se navrátí i globální dodavatelské řetězce. Včetně námořní a letecké dopravy. V příštím roce také porostou akciové trhy a rovněž úrokové sazby v reakci na přetrvávající vysokou inflaci.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.