Nedostatku čipů na globálním trhu by mohl být brzy konec.

Tchajwanské firmy jednají se zástupci evropských zemí o investicích na starém kontinentu

Nedostatku čipů na globálním trhu by mohl být brzy konec. Zástupci několika tchajwanských výrobců čipů totiž jednají o možnostech investovat v Evropě. To by výrazně pomohlo evropskému automobilovému sektoru.

Debaty o výrobě čipů

Rozhovory mezi tchajwanskou vládou a lídry Evropské unie o investicích do výroby čipů v Evropě započaly již letos v červnu. Od té doby již probíhají jednání mezi konkrétními zeměmi a firmami. „Pokud vím, Evropská komise a členské země sedmadvacítky jednají s některými našimi společnostmi, které jsou ochotny v Evropě investovat,“ řekl náměstek tchajwanského ministra hospodářství novinářům.

Dobrá zpráva pro automobilový průmysl

Jména konkrétních firem ale neuvedl. „Z pohledu vlády jsme potěšeni, že naši výrobci čipů jednají s našimi demokratickými partnery, s nimiž sdílíme společné hodnoty,“ dodal. Pokračující rozhovory jsou dobrou zprávou pro evropský automobilový průmysl, který nedostatkem čipů trpí již několik let. Situace se vyostřila v průběhu koronavirové pandemie, kdy došlo k přerušení globálních dodavatelských řetězců. „Je pro nás velmi cenné, že tchajwanské firmy mají do Evropy namířeno,“ uvedl Filip Grzegorzewski, který je faktickým ambasadorem EU právě na Tchajwanu.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *