Toyota auto

Toyota a Honda kvůli koronaviru dočasně zastavily výrobu v Malajsii

Japonské automobilky Toyota Motor a Honda Motor dočasně zastavily výrobu ve svých továrnách v Malajsii, která kvůli stoupajícímu počtu případů nákazy novým koronavirem vyhlásila na dva týdny přísnou uzávěru. Informovala o tom dnes agentura Kjódó.

Uzávěra v Malajsii vstoupila v platnost dnes. Požaduje, aby v automobilových závodech pracovalo maximálně deset procent zaměstnanců. Obě automobilky dospěly k závěru, že by to nestačilo k udržení jejich továren v chodu.

Toyota má v Malajsii dvě továrny, ve kterých loni vyrobila zhruba 50.000 osobních a užitkových vozů. Honda má v Malajsii závod na výrobu osobních aut s kapacitou 100.000 aut ročně a továrnu na výrobu motocyklů s kapacitou 300.000 kusů ročně.

Počet případů nákazy novým koronavirem v jihovýchodní Asii je nyní na vzestupu kvůli pomalému tempu očkování. Japonské automobilky mají továrny také v dalších zemích v tomto regionu, například v Thajsku a v Indonésii. Pokud by šíření nákazy v těchto zemích zrychlilo, mohlo by to způsobit další výrobní komplikace, upozorňuje Kjódó.

Zdroj: ČTK

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.