Wall Street

Wall Street zakončí letošní rok mírným oslabením, předpovídají analytici

Hlavní index newyorské akciové burzy letos oslab o jedno procento. Myslí si to analytici americké investiční banky Goldman Sachs. Důvodem je horší ekonomický výhled v důsledku rostoucích cen komodit a války na Ukrajině.

Index S&P 500 zakončí letošní rok na úrovni kolem 4700 bodů. Původní odhad analytiků americké investiční banky Goldman Sachs byl přitom o 200 bodů výše. To by znamenalo meziroční posílení asi o tři procenta. Podle nové prognózy ale tím pádem index S&P 500 o jedno procento oslabí.

Jde však o porovnání závěrečné úrovně indexu na konci loňského roku a očekávané úrovně konce roku letošního. Oproti současným hodnotám by to znamenalo, že hlavní index newyorské burzy posílí asi o 12 procent.

Index S&P 500 v průběhu loňského roku zpevnil o 27 procent. V roce 2020 naopak o více než 16 procent oslabil. Investiční banka Goldman Sachs rovněž zhoršila ekonomický výhled v důsledku raketově rostoucích cen komodit a energií, ale také kvůli válce na Ukrajině. Čím déle konflikt potrvá, tím horší hospodářské dopady pocítíme a tím horší časy budou nejspíše zažívat i akciové burzy.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.