amazon

Začne Amazon přijímat Bitcoin? Spekulace zvedly hodnotu kryptoměny nad 39 tisíc dolarů

Vypadalo to jako jeden nevinný inzerát Amazonu, v němž poptává odborníka na digitální měny. Investoři ihned začali spekulovat, že se obří internetový obchodník připravuje na přijímání plateb v Bitcoinu.

A kryptoměnové trhy začaly během pondělka rapidně růst. Bitcoin během 24 hodin posílil o více než 14 procent a přiblížil se hranic 40 tisíc dolarů. Ta nakonec zůstala o pár set dolarů nepokořená. Nejstarší kryptoměna se ale dostala na úrovně, kde se naposled obchodovala v polovině června.

Co se vlastně stalo? Společnost Amazon umístila na své webové stránky inzerát, v němž uvedla, že hledá specialistu na digitální měny a blockchainovou technologii. Adept na nabízené místo bude mít v popisu práce úzce spolupracovat s týmy napříč Amazonem a připravovat „jízdní řád“ k pravděpodobnému spuštění systému, pomocí něhož by Amazon mohl začít přijímat platby v kryptoměnách.

Výrazně začaly posilovat také další kryptoměny. Ethereum zpevnilo o více než 11 procent na bezmála 2 400 dolarů, přes 11 procent přidaly také Ripple nebo Cardano. Stellar posílil o necelých osm procent.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.